Київрада ухвалила скандальну забудову Мінського масиву

Київрада ухвалила рішення про прийняття скандального ДПТ (детального плану території) біля Мінського масиву в Оболонському районі, який передбачає масовану забудову без створення належної інфраструктури. Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на трансляцію засідання Київради.

ДПТ прийняли 66 головами місцевих депутатів. Рішення підтримали фракції УДАР, ЄС, Батьківщина та ОПЗЖ.

Довідка: У січні 2020 року мешканцям Мінського масиву Києва презентували план забудови багатоповерхівками ділянки площею 25 гектарів у районі вулиці Юрія Кондратюка.

Забудова кварталу передбачає збільшення кількості жителів на понад 11 тисяч і побудову нового мікрорайону із 19 житлових будинків висотою до 26 поверхів на землях тепличного господарства агрокомбінату "Пуща-Водиця". При цьому один із кварталів лісу пропонується зробити буферним парком. Депутати порівняли таке ущільнення з будівництвом ще одного міста Українка — такого самого за кількістю населення, але на вдесятеро меншій площі.

ДПТ пропонує на місці частини гаражів збудувати багаторівневий паркінг. Власники гаражів зібрали близько 500 підписів проти такої ініціативи. Натомість без багаторівневого паркінгу забудовувати ділянку неможливо, оскільки за браком паркомісць обом масивам — Мінському й запланованому — загрожуватиме колапс.

Проєкт ДПТ суперечить також чинному генеральному плану.

Мешканці масиву підготували петицію №9450, мета якої не допустити затвердження ДПТ та зібрати підписи під вимогами зняти проєкт з розгляду і зберегти для Києва всі унікальні лісові квартали Святошинського лісопаркового господарства.

Нагадаємо, що сьогодні мешканці Оболонського району штурмували Київраду з вимогою неприйняття скандального ДПТ, що не завадило депутатам проголосувати.