5 канал та «Країна ФМ» отримали від Нацради перевірки за мовленні у дні жалоби, а НТА через ознаки ксенофобії

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила перевірку львіському каналу НТА (юридична особа ПП «НТА – незалежне телевізійне агентство») через ознаки ксенофобії у програми «Говорить великий Львів». Таке рішення регулятор прийняв під час засідання 10 червня.

Програма вийшла в ефір 20 травня 2021 року, а у повторі 21 та 23 травня. Гостем студії був народний депутат України VIII скликання Олег Барна. Як йдеться у рішенні Нацради,  він «висловлював сентенції, що мали ознаки ксенофобії та мови ворожнечі».

Зокрема: «Сьогодні день вишиванки. Це наш атрибут, наша національна культурна ідентичність. На жаль, Зеленський вкотре показав на косоворотці, що він не є прихильник нашої ідентичності, як і при святкуванні Параду Незалежності, коли зайчик плейбою тоді керував, а косоворотка це його сутність. Я чесно скажу, при всій повазі, що він навіть є в деякій мірі і бракований єврей, тому що в євреїв, це моя думка, тому що…».

На думку регулятора, у цій розмові наявні «ознаки стигматизації та провокування негативного ставлення до частини євреїв незалежно від місця  їхньогоЧитати все за адресою:https://detector.media/rinok/article/189030/2021-06-10-5-kanal-ta-kraina-fm-otrymaly-vid-natsrady-perevirky-za-movlenni-u-dni-zhaloby-a-nta-cherez-oznaky-ksenofobii/