Україна заблокувала білоруський телеканал, де показували Газманова і фейки про «український слід» у протестах у Білорусі

Про це 10 червня повідомила пресслужба Нацради.

За словами члена регулятора Максима Онопрієнка, за мовленням каналу стежили давно, і деякий час воно «помітно відрізнялося від провладних білоруських, оскільки це міжнародна версія». Але у травні 2021 року моніторинг Нацради зафіксував порушення.

Зокрема, 19-22 травня на телеканалі показували російських артистів, внесених до переліку осіб, що загрожують безпеці України: Олега Газманова, Бориса Щербакова та Ольгу Кормухіну.

А в програмі «Панорама» за 21 і 22 травня показувалися сюжети про «український слід у спробі держперевороту в Білорусі» та «відмову Зеленського росіянам у праві вважатися корінним народом».

Ці сюжети містили висловлювання зневаги на адресу українських військових і елементи розпалювання національної ворожнечі, вважають у Нацраді.

Білорусь не підписалася під Європейською конвенцією про транскордонне мовлення. Тому трансляція «Беларусь 24» велася за дозволом Нацради, виданим у 2015 році, і припинити її можна було за українським законодавством.