Телеканал «НАШ» має сплатити штраф через висловлюваннях Вадима Рабіновича - Нацрада

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба регулятора.

«3 лютого в ефірі ТОВ «НАШ 365» наживо транслювалася передача «Наш ранок» (у часовому проміжку з 07.00 до 10.50, ведучі – Анастасія Гусарєва, Олександр Лірчук та Альона Чорновол), під час якої відбулася пряма трансляція брифінгу народного депутата України ІХ скликання Вадима Рабіновича з приміщення Верховної Ради стосовно запровадження Указом Президента України санкцій проти народного депутата України з фракції «Опозиційна платформа – За життя» Тараса Козака та восьми юридичних осіб, пов’язаних із ним. Вислови Рабіновича під час виступу на брифінгу були спрямовані на створення панічних настроїв серед громадян, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної ситуації, створення додаткової напруженості у суспільстві та протестних настроїв, розпалювання ворожнечі між людьми», - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, зокрема політик використав один із головних фейкових постулатів російської державної пропаганди про те, що з 2014 року влада в Україні сповідує ідеологію «фашизму», що не відповідає реаліям та чинному законодавству.

У Нацраді зауважили, що ці та інші твердження В. Рабіновича були викладені як фактичні дані і спрямовувалися на широке коло телеглядачів із метою створення панічних настроїв серед журналістів, депутатів та громадян України.

Окрім того, у його висловлюваннях порушено базовий правовий принцип презумпції невинуватості, за яким щодо особи (Стерненко - ред.), яка підозрюється у вчиненні злочину, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством, і встановлено вироком суду, який набрав законної сили.

Наголошується, що під час прямої трансляції висловлювань Рабіновича, які мали очевидні ознаки розпалювання ворожнечі, ведуча передачі не вжила всіх можливих заходів щодо припинення правопорушення, але прокоментувала, що озвучені висловлювання стосувалися «…того рішення, яке вчора пізно ввечері було ухвалене Президентом, ввело в дію рішення Ради національної безпеки та оборони «Про накладання персональних санкцій на фізичних та юридичних осіб…».