Суд зобов’язав Медведчука компенсувати харківському видавництву витрати у "справі Стуса"

Київський апеляційний суд частково задовольнив заяву харківського видавництва "Віват" до політика Віктора Медведчука щодо компенсації витрат, пов’язаних із процесом у справі про заборону книги "Справа Василя Стуса", повідомив на своїй сторінці в Facebook автор-упорядник Вахтанг Кіпіані, передає Depo.Харків.

"Можна вічно дивитись на три речі - як співають птахи, як тече Дніпро і як Медведчук програє суди. Апеляційний суд вирішив, що колишній адвокат і нинішній проросійський політик має компенсувати близько 300 тисяч гривень видавництву Vivat витрат на судовий процес щодо заборони книги "Справа Василя Стуса", ініційований ним самим. Раніше апеляційний суд постановив закрити справу і повернути мені 780 грн судового збору. Вітя, де гроші?)" - написав Кіпіані.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані, який є автором-упорядником книги "Справа Василя Стуса", що розкриває правду про кримінальну справу, життя і смерть видатного письменника та діяча.

Згодом Медведчук у суді добився заборони розповсюдження книги про Стуса. Також у видавництві вирішили подати апеляцію на рішення суду.

Окрім того, повідомлялося, що вже було розповсюджено майже 20 тис. примірників книги, тому її вирішили додрукувати.

У березні Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну жалобу Вахтанга Кіпіані та скасував 27 позовних вимог Віктора Медведчука.

Довідка Depo.Харків. Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Сам Стус протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом Медведчук заявив, що всі злочини підсудного заслуговують покарання.