Опитування виявило партії-лідери симпатій українців на початку літа

Політична партія «Слуга народу» отримала б найбільшу підтримку українців, якби вибори в парламент проходили найближчим часом. На другому місці в рейтингу опинилася політсила «Європейська солідарність».

Про це свідчать результати опитування КМІС.

Якби вибори до Верховної Ради проходили на початку червня, до парламенту пройшли б 5 партій. Станом на 1-7 червня партію «Слуга народу» підтримали б 20,3%, «Європейську солідарність» - 18,5%, серед тих, хто визначився з вибором.

Різниця в підтримці «ЄС» і «Слуги народу» - в межах статистичної похибки, формально ці партії з приблизно однаковою підтримкою «ділять» перше-друге місце.

Далі в списку розташувалися партії «Батьківщина» (12%) і «ОПЗЖ» (11,9%). Подолала б прохідний бар'єр також партія «Сила і Честь» (7,2%).

Підтримка партій «Українська стратегія Гройсмана» (4,2%), «Опозиційний блок» (4,2 %) і Радикальна партія (4,2%) нижче прохідного бар'єру, але показники наблизилися до нього. У квітні різниця в підтримці «Слуги народу» і «ЄС» була більш відчутною, але в межах статистичної похибки, і обидві партії «ділять» лідерство з приблизно однаковими показниками.

Опитування було проведено в період 1-7 червня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI). У ньому взяли участь 2003 респонденти, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою.

Похибка вибірки не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% - близьких до 25% , 1,5% - близьких до 10%, 1,1% - близьких до 5%.

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, підтримати чинного президента України Володимира Зеленського готові 30,6% українців. В кінці травня рівень підтримки політика становив 27,3%.

Раніше глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія розповів про плани партії до кінця 2021 року. Головними питаннями стануть введення накопичувальної пенсійної системи, реформи Служби безпеки України і судової системи.

Понад 50% респондентів підтримують ідею балотування президента Володимира Зеленського на другий термін.