Міноборони проводить випробування великокаліберної стрілецької зброї українського виробництва - Таран

Українські військові розпочали проведення попередніх випробувань сучасних зразків великокаліберної стрілецької зброї вітчизняного виробництва, зокрема 12,7-мм єдиного кулемета, заявив міністр оборони України Андрій Таран.

Як повідомляє прес-служба Міноборони в п'ятницю, якщо всі випробування будуть успішними, то цей кулемет може поповнити арсенал стрілецької зброї "великих калібрів" Збройних сил України.

"Із задоволенням інформую, що вже проходить попередні випробування 12,7×108 мм єдиний кулемет від ТОВ "ХАДО-Холдинг". Упевнений в успіху, адже великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020 році були взяті на озброєння Збройних сил України і вже навели страху на ворога", - зазначив Таран.

Він зазначив, що успішне завершення усіх випробувань дасть змогу забезпечити потребу в кулеметах калібру 12,7×108 мм, які не лише використовуються в загальновійськових підрозділах, а і встановлюються на багатьох видах бойової техніки, кораблях і вертольотах.

Міністр також розповів, що наразі відбуваються попередні випробування 14,5 мм антиматеріальної гвинтівки з напівавтоматичним механізмом заряджання, яку також розробило зазначене підприємство.