Локдаун негативно вплинув на народжуваність в Україні

Кількість новонароджених за перші чотири місяці цього року скоротилася у порівнянні з аналогічним періодом минулого, ковідного, року, на близько 3,6%. Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Деталі

За статистичними даними, за перші чотири місяці минулого року народилося в Україні 92 тисячі 339 дітей. Тоді як за аналогічний період поточного року - лише 89 тисяч 25 дітей. Тож, цього року у січні-квітні народилося на 3 314 дітей, або на близько 3,6%, менше.

В цілому минулого року в Україні народилося 293 тисячі 457 дітей. Тоді як у 2019-му, доковідному, році - 308 тисяч 817 дітей. Тож, і тут бачимо негативні тенденції щодо народжуваності у ковідний рік, що ознаменувався кількома локдаунами з протиепідемічними правилами різної суворості.

До слова, якщо рахувати, починаючи з місяця запровадження в Україні карантину через COVID-19, а це сталося у березні минулого року, то у березні-квітні торік народилося 41 тисяча 254 дитини. А цього року за цих два місяці - 45 тисяч 331 дитина.

Якщо ж відрахувати дев'ять місяців від моменту, коли країна вперше перебувала на локдауні, умовно, з початку квітня 2020 року, а це - наступні грудень-січень, то бачимо такі тенденції:

у грудні минулого року народилося 24 тисячі 558 дітей (проти 22 тисяч 17 дітей у грудні 2019 року, тобто, зростання народжуваності на 11,5%);

у січні цього року народилося 21 тисяча 931 дитина (проти 27 тисяч 928 дітей у січні 2020 року, тобто, падіння народжуваності на близько 21,5%).

Додамо, дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Доповнення

Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину, восени його посилювали.

З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. У МОЗ зазначали, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.

Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину.

З 24 лютого Україна знову повернулася до адаптивного карантину з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.

16 червня уряд пом'якшив карантинні обмеження в Україні і продовжив дію карантину до 30 серпня.

У межах адаптивного карантину регіони позначаються кольорами - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи. Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження. Жовтий рівень - за замовчуванням діяв на території всієї країни з моменту введення адаптивного карантину. Помаранчевий рівень - встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Червоний рівень - передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневого "локдауну".

Усі області наразі перебувають у "зеленій" зоні. Як зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Україна увійшла в “зелену” зону навіть за критеріями ЄС, показники захворюваності найнижчі за останній рік.