Перед візитом Зеленського: Грузія звільнила двох засуджених українських яхтсменів

Влада Грузії схвалила рішення щодо звільнення двох українських яхтсменів Володимира Дьяченка та Юрія Хомича, яких засудили за незаконне перетинання державного кордону ще у 2020 році. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

З листопада 2020-го ми працювали над звільненням українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, затриманих у Грузії. Сьогодні Грузія звільнила їх з-за ґрат. Я вдячний грузинській стороні за це рішення, яке відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами.

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 19, 2021 Відомо, що самі засуджені не зверталися з відповідним проханням до глави держави. Зокрема, за словами адвоката підсудних, помилування відбулося без заяви затриманих, що, за словами адвоката, "свідчить про те, що полон українських моряків не мав жодних правових підстав".

Зауважимо, що сьогодні, 19 липня, президент України Володимир Зеленський відвідає Грузію з офіційним візитом. Тим часом Голова Виконавчого комітету реформ експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі на своїй сторінці у Facebook зазначив, що грузинська влада "відступила через принципову позицію України і особисто президента Зеленського, а також через принциповість українських моряків".

За моєю інформацією, літак президента Зеленського злетів тільки після того, як надійшло повідомлення про звільнення українців, - додав Саакашвілі.

Зокрема, звільнені українці відмовились залишати Грузію рейсовим літаком й підготують свій човен та попливуть назад в Одесу і доведуть до кінця свою місію.

Нагадаємо, що Батумський міський суд у Грузії, 14 липня, засудив до 4 років громадян України Юрія Хомича та Володимира Дьяченка, яких обвинувачують у незаконному перетині державного кордону Грузії. Українська сторона була переконана, що відповідне рішення є несправедливим та таким, що не відповідає духу дружби та стратегічному партнерству України і Грузії.