Дипломати організовують повернення звільнених у Батумі українських яхтсменів

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що завдяки прямому залученню Президента Володимира Зеленського і домовленостям між лідерами України та Грузії, сьогодні рано вранці українців Юрія Хомича і Володимира Дьяченка звільнили з-за ґрат і зняли з них судимість. Кулеба зауважив, що з моменту їх затримання у листопаді 2020 Україна наполегливо і планомірно боролася за їхнє звільнення.

«Сьогодні все склалося якнайкраще. Хоча ще декілька днів тому впевненості у цьому не було. Обидва вже на волі у Батумі і перебувають під захистом наших дипломатів, які зараз оперативно вирішують всі організаційні деталі», - написав Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, влада Грузії звільнила двох українських яхтсменів, засуджених за незаконний перетин державного кордону.

За даними телеканалу «Мтаварі», яхтсмени були звільнені на підставі акту про помилування, підписаного Президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

При цьому наголошується, що самі засуджені не зверталися з відповідним проханням до глави держави.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив звільнення Грузією з-за ґрат українських яхтсменів Юрія Хомича й Володимира Дьяченка, засуджених раніше до чотирьох років ув’язнення.