Під час першої екзаменаційної сесії на рівень володіння державною мовою стався технічний збій - Нацкомісія

Національна комісія зі стандартів державної мови повідомляє, що під час першої екзаменаційної сесії на рівень володіння державною мовою стався технічний збій.

"Національна комісія зі стандартів державної мови інформує, що сьогодні вранці в системі екзаменування стався технічний збій. Причини збою з'ясовуються. Всі претенденти, які в цей час перебували в системі, отримають додатковий час для завершення складання іспиту", - йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У Нацкомісії звертають увагу, що сформована ситуація не вплине на розклад наступних екзаменаційних сесій.

Як повідомлялося, 16 липня 2021 року набула чинності норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Нацкомісією зі стандартів державної мови, який необхідний для набуття громадянства України, а також для претендентів на посади в органах державної влади або місцевого самоврядування.

16 липня в Україні стартувала реєстрація для складання іспиту на рівень володіння державною мовою, самі іспити стартують із 19 липня 2021 року.

Іспит із визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов'язані володіти нею і застосовувати її під час виконання службових обов'язків, передбачатиме чотири частини: "Культура мови" (24 тестових завдання), "Читання" (20 тестових завдань), "Письмо" (одне завдання відкритого типу), "Говоріння" (два завдання відкритого типу). За результатами успішного проходження іспиту видається державний сертифікат про рівень володіння мовою, який діє безстроково. Іспит можна перескладати необмежену кількість разів, але не частіше ніж один раз на чотири місяці.