Кремль використовує Московський патріархат для впливу на Україну - арихиєпископ Елпідофор

Через мережу Московського Патріархату Москва чинить вплив на нові держави, що утворилися після розпаду СССР.

Про це на міжнародному саміті з питань релігійної свободи на тему «Наростання релігійного націоналізму» заявив архиєпископ Америки Елпідофор, доповідь якого торкнулась стосунків Російської Церкви з російською державою Про це передає ДФУ з посиланням на orthodoxtimes.com.

У своєму виступі він посилався на «релігійний націоналізм», який, як він сказав, є лише однією стороною медалі. Кремлю вигідно мати Московський Патріархат у межах колишнього СССР.

Як пояснив архиєпископ, навіть коли Російська Федерація перетворилася на свою нинішню форму, нещодавно Російська православна церква намагалася відновити своє місце в суспільстві. Співпраця та підтримка держави стали способом повернення «колишньої слави» РПЦ. Проте саме держава виграла від «релігійного націоналізму», створеного відродженою православною церквою (РПЦ, – ред.) в її межах. Саме тому, що Московський патріархат охоплює і перебуває на значній частині територій колишнього Совєтського Союзу, зокрема у Білорусі, Україні, Молдові та інших країнах.

Тісний взаємозв’язок між міністерством закордонних справ РФ та Відділом зовнішніх церковних зв’язків РПЦ добре відомий.

Через мережу Московського Патріархату російська влада здатна чинити вплив на нові національні держави, що виникли після падіння СССР, – підкреслив архиєпископ Елпідофор.

Він навів як приклад — Україну. Коли Вселенським патріархатом юридично та канонічно було створено Помісну Православну Церкву, Московський Патріархат продовжив зберігати свою власну структуру і вплив на українців.

Це, очевидно, відповідає інтересам Російської Федерації, яка виграє від свого «релігійного націоналізму» стільки ж, якщо не більше, як РПЦ від своєї «націоналістичної релігії».

Цікаво, що у зазначеній конференції взяв участь митрополит Волоколамський Іларіон, керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.