Перше тестування чиновників на знання української мови зірвано

У прес-центрі Національної комісії зі стандартів державної мови повідомили, що в Україні з 16 липня вступили в силу нові норми закону про українську мову. Зокрема один із пунктів передбачає, що претенденти на громадянство України та держпосади повинні скласти іспит на знання української мови.

У відомстві зазначили, що сьогодні, 19 липня, о 09:00 відбувся перший іспит. Проте під час тестування відбувся технічний збій в системі.

«‎Причини збою з’ясовуються. Всі претенденти, які в цей час перебували в системі, отримають додатковий час для завершення складання іспиту. Звертаємо увагу, що це не вплине на розклад наступних випробувальних сесій»‎, — зазначили в відомстві.

Згідно з інформацією, ті, хто успішно складе іспит — отримають безстроковий сертифікат про рівень володіння мовою першого або другого ступеня. Водночас якщо іспит провалено, то його можна перездати в необмеженій кількості з інтервалом в 4 місяці.

Нагадаємо, раніше українцям пояснили нюанси мовного закону.

Також ми писали, що Міністерство культури і інформаційної політики запустило безкоштовні онлайн-курси по вивченню і вдосконаленню української мови.