Населення України за рік скоротилося на майже 380 тисяч

Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Держстатистики.

“Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 червня 2021 року становила 41 408,2 тис. осіб”, – йдеться у повідомленні.

Водночас упродовж січня–травня цього року чисельність населення зменшилася на 180,1 тис. осіб. А скорочення населення за місяць – у червні 2021 року – становило 34,4 тисячі.

Природне скорочення населення в Україні у січні-червні 2021 року становило 190,3 тис. осіб, водночас міграційний приріст населення за цей період сягнув 10 223 осіб.

При цьому за цей час українців вмирало більше, аніж народжувалося. “Залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 37 живонароджених”, – вказали у Держстаті.

Так, кількість живонароджених у січні-червні цього року становила 109,6 тис. осіб. Померли за цей період майже 300 тис. осіб, з них діти до року – 791.

Водночас, кількість померлих за цей період більше, ніж за аналогічний період минулого року, на майже 60 тис. осіб, або на 25%.

Додамо, дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Дані щодо природного та міграційного рухів населення сформовані на основі наявних адміністративних даних без урахування тимчасово окупованої території АРК, Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.