Нічого надзвичайного, але небезпечно. Синоптик розповіла про грози в Україні

Через прихід холодного атмосферного фронту з Атлантики впродовж наступних кількох днів в Україні очікуються небезпечні грози та шторми.

Про це Суспільному розповіла синоптик Українського Гідрометцентру Анжеліка Ганчук

"Сьогоднішня інтенсивна злива була спричинена різкою зміною погоди. Після тижнів спеки, яка серйозно нагріла земну поверхню, прибуло холодне повітря з Атлантики, що дало ефект подібний до того, коли на гарячу сковорідку вилити води. Утворені хмари сягали висот, де температура опускається нижче -60 градусів, що і стало причиною граду", - розповіла дослідниця.

За підрахунками Гідрометцентру, у Києві в середньому випало до 15 міліметрів опадів. Найбільш інтенсивними опади були у південних районах столиці, що і стало причиною підтоплень. Дещо більш інтенсивні опади спостерігалися на Заході України, а у Карпатах розпочалися повені.

"Такі опади не є чимось надзвичайним, і у літній сезон вони періодично трапляються. Тим не менш, сам характер процесу входить до категорії небезпечних явищ", - наголосила Ганчук.

Найінтенсивніші опади очікуються в середу, коли атмосферний фронт з Балтики повністю прибуде на території України.

"Вся територія України опиниться в зоні несприятливої погоди. Ми прогнозуємо значні дощі з грозами, градом та шквалами. У епіцентрі гроз опиняться Вінниччина, Київщина та Черкащина", - зауважила синоптик.