У Києві вшановують пам’ять журналіста Шеремета, вбитого 5 років тому

За 5 років слідство не встановило замовників убивства журналіста

У центрі Києва вшановують пам'ять журналіста Павла Шеремета, який загинув 20 липня 2016 року від вибухівки, підкладеної під автомобіль.

Джерело: журналісти "Української правди"

Деталі: Колеги та друзі Шеремета прийшли (https://img.pravda.com/images/doc/6/7/67c03b6-sheremet-5-roakiv-bez-pavla--5-.jpg) у вівторок зранку на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, де рівно 5 років тому в цей час стався вибух.

Люди принесли плакат "Політична справа Павла Шеремета".

За 5 років слідство не встановило замовників вбивства журналіста. Справу щодо тих, кого МВС вважає виконавцями, розглядає суд.

Запитання "Хто вбив Павла?" досі залишається відкритим.

Передісторія:

- Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

- 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваниху вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугар.

- 22 травня 2020 року слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.

- 19 червня 2021 року керівник Офісу президента Андрій Єрмак зустрівся з Яною Дугар, що проходить у справі Шеремета як підозрювана.

- 15 липня Арсена Авакова відправили у відставку з посади голови МВС, а 16 липня новий міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що буде оцінювати якість слідства у справі вбивства журналіста Павла Шеремета після рішення суду.

Інф.: pravda.com.ua (https://www.pravda.com.ua/news/2021/07/20/7301076/)