П'ять років після вбивства: У Києві вшановують пам'ять Павла Шеремета (ФОТО)

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на "Українську правду".

Колеги та друзі Шеремета прийшли зранку на перехрестя вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького, де рівно п'ять років тому стався вибух.

Прийшла редакторка-засновниця "Української правди" Олена Притула, головна редакторка видання Севгіль Мусаєва, журналіст Роман Романюк, Роман Кравець, колишні журналісти Мустафа Найєм та Світлана Заліщук.

Люди принесли плакат "Політична справа Павла Шеремета".

За п'ять років слідство не встановило замовників вбивства журналіста. Справу щодо тих, кого МВС вважає виконавцями, розглядає суд.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядало п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин, здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власниці видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Підозру у вбивстві Шеремета оголосили ветерану АТО, музиканту Андрію Антоненку, лікарці та волонтерці Юлії Кузьменко та медсестрі Яні Дугарь. Антоненко до останнього часу залишався за ґратами, тоді як Кузьменко після апеляції відпустили під домашній арешт.

Антоненко заявив, що до ув’язнення був цілком здоровою людиною, проте за час тримання під вартою його стан здоров’я значно погіршився.