Уряд хоче закупити ноутбуки для 60 тисяч учителів: для цього виділили майже мільярд гривень субвенції

Про це повідомили у пресцентрі Міністерства цифрової трансформації.

Так, у держбюджеті-2021 передбачили додаткове фінансування — 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. З них 980 млн грн виділили саме на придбання ноутбуків.

У відомстві кажуть, що це дозволить учителям зробити процес навчання більш сучасним і доступним. Там нагадують, що пандемія змінила освітній процес — уроки з класів перейшли в ZOOM-конференції. Однак не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі. У наказі Міносвіти прописали конкретні вимоги до техніки як гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості. Очікувана вартість ноутбука становить 20 тисяч гривень, планують закупити понад 60 тисяч штук.

Техніку закуплять для 24 областей та Києва. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду. «Очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб вчителі швидше отримали ноутбуки. Для цього Міносвіти та Мінцифри підготували лист-роз’яснення для областей, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію», — наголосив міністр освіти й науки Сергій Шкарлет.

Як розповів віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, відомство продовжує цифровізувати освітню сферу. У майбутньому впровадять ще електронні журнали та щоденники.