980 млн грн субвенції виділено на закупівлю ноутбуків та іншої техніки для вчителів

60 тисяч українських учителів отримають ноутбуки – про це повідомляє МОН. У цьогорічному держбюджеті передбачено додаткове фінансування – 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в ЗЗСО. Зокрема, 980 млн грн виділені саме на придбання ноутбуків. Завдяки цьому вчителі зможуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.

«Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч учителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз – одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках – це майбутнє освіти. Наша мета – зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей».

(Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров)

У наказі МОН прописані вимоги до техніки, це зроблено для того, аби гарантувати її високу якість. Із урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків. Така вартість розрахована за результатами консультацій із вендорами та після аналізу ринку.

«Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, направлені на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними гаджетами у своїй повсякденній роботі. МОН приділяє значну увагу своєчасній та всебічній методичній підтримці вчителів із метою оперативного освоєння ними нових цифрових навичок. Цьогоріч спільними зусиллями нам вдалося передбачити в державному бюджеті цільові кошти для підтримки наших учителів. Наразі очікуємо від областей злагодженої роботи з організації закупівельних процедур, щоб учителі швидше отримали ноутбуки. Для цього МОН та Мінцифри підготували лист-роз’яснення для областей, де чітко описано, як реалізувати цю субвенцію».

(Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет)

Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати її можна на засадах співфінансування:

70% – за рахунок субвенції, 30% – за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;

90% – за рахунок субвенції, 10% – за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб;

95% – за рахунок субвенції, 5% – за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Ноутбуки закуплять на 24 області та м. Київ. Процес можна буде відстежувати за допомогою спеціального дашборду.