Обов’язковий військовий призов можуть скасувати уже з 2023 року — Корнієнко

Про це повідомив глава президентської партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко в інтерв’ю «Українським новинам». «З ухваленням законопроєкту про національний супротив в цілому поступово це все буде втілюватися. Базові зміни — це питання декількох років. Може, в наступному році якісь речі ми встигнемо зробити. До кінця каденції маємо встигнути в цілому», — наголосив Корнієнко.

Він зазначив, що скасування обов’язкового військового призову можливе з 2023 року, так команда президента планує реформувати військкомати.

«Ці всі реформи очікуються, тому що вони пов’язані з планом членства в НАТО. Військова реформа буде відбуватися далі постійно», — каже очільник партії «слуг». Що за закон про національний спротив?

16 липня Верховна Рада в другому читанні та в цілому підтримала два законопроєкти: про основи національного спротиву та збільшення чисельності армії.

Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору і відповідної підготовки українців до національного спротиву.

Водночас другий документ встановлює чисельність Збройних сил у кількості, яка не перевищує 261 тисячу людей, у тому числі 215 тисяч військовослужбовців. Це означає, що кількість військовослужбовців в Україні зросте на 11 тисяч: зараз цей показник становить 204 тисячі солдатів.