Уряд виділить майже мільярд гривень на ноутбуки для 60 тисяч вчителів

Мінцифра та Міносвіти цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. У держбюджеті-2021 виділять 980 млн грн субвенції на придбання техніки. Про це повідомили на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Зазначають, що пандемія змінила освітній процес, не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у форматі зум-конференцій.

У повідомленні йдеться, що в бюджеті-2021 передбачено 1 млрд гривень додаткового фінансування на боротьбу з COVID-19 та його наслідками в школах. 980 млн гривень з них виділено саме на придбання ноутбуків для вчителів.

Вже цього року ми забезпечимо понад 60 000 вчителів якісною технікою… Наша мета – зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету і ще більше можливостей для навчання дітей, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У Міністерстві цифрової трансформації очікують, що середня вартість одного ноутбука сягатиме 20 тисяч гривень.

Міністр освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький наголосив, що проєкт «Ноутбук кожному вчителю» зародився не лише як відповідь на пандемію.

Проте питання технічного забезпечення працівників будь-якої сфери (в тому числі освітньої) не має сьогодні розглядатися як розкіш, оскільки це базова необхідність для нормальної роботи сучасної людини, - зазначив він.

У наказі МОН прописані вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості.