У ДУС визначили журі повторного конкурсу на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу"

У ДУС визначили провели повторне жеребкування, щоби визначити кандидатів до складу комісії, яка обере генерального директора "Мистецького арсеналу".

Свої кандидатури подали 37 громадських організацій у сфері культури. Членів попередньої конкурсної комісії зняли з посади згідно з поданими ними заявами щодо неможливості їхньої участі у повторному конкурсі.

Жеребкування відбулося 21 липня 2021 року на 10:00 в Державному управлінні справами. За онлайн-трансляцією можна було слідкувати на YouTube за посиланням.

Три члени комісії від ГО:Заклакенко Олег Анатолійович, ГО “Арт-лабораторія”

Філевська Тетяна Вячеслеванів. ГО “Музей майдан”

Кривда Наталія Юріївна, ГО “Контекст”

Три члени комісії від ДУС:Бистрицький Євген Костянтинович, філософ;

Коваль Олександра, директорка Інституту книги;

Сеітаблаїв Ахтем Шевкетович, режисер та актор.

Що відомо

Вибори директора "Мистецького арсеналу" на найближчі п'ять років мали відбутися 6 липня. На конкурс подали документи десять кандидатів, серед яких, наприклад, міністр культури часів Віктора Януковича Михайло Кулиняк та колишня директорка Арсеналу Наталя Заболотна, при якій в Арсеналі з'явився і "Книжковий Арсенал", і мільйонні борги. Проте жоден з дев'яти кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять. Голоси розподілилися наступним чином: чотири отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу З цієї причини голова комісії Василь Чернець оголосив повторний конкурс. Новий директор "Мистецького арсеналу" буде обраний не раніше як у вересні. Ще до оголошення підсумків голосування культурна спільнота заявила про перелік проблем, які дискредитували б будь-який результат конкурсу. Зокрема, йдеться про конфлікт інтересів, пов’язаний з головою комісії Василем Чернецем. Двоє з учасників конкурсу є його безпосередніми підлеглими. Михайло Кулиняк, який набрав найбільшу кількість голосів на конкурсі, та Роман Недзельський, працюють в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, якою керує Чернець.