«Боцман»: у річницю загибелі Шеремета активісти назвали ймовірного учасника цього злочину

У річницю вбивства журналіста Павла Шеремета біля будівлі МВС відбулася акція «Шукайте справжніх вбивць». Її учасники вимагали знайти злочинців, причетних до загибелі журналіста.

Громадський активіст, ветеран російсько-української війни Сергій Філімонов, який свого часу був керівником київського осередку «Цивільного Корпусу Азов», повідомив у Facebook, що до цього злочину може бути причетним громадянин Росії Сергій Коротких, відомий також за прізвиськами «Боцман» і «Малюта».

«Існує декілька журналістських розслідувань, які вказують на причетність до цього вбивства найближчого оточення Арсена Авакова. Розслідувачі називають конкретні імена і прізвища. Зокрема Сергія Коротких, громадянина Росії, колишнього голову департаменту охорони стратегічних об’єктів в МВС. Боцман-Малюта-Коротких досі не був допитаний попри численні ознаки його причетності до цього та інших вбивств», – пише Філімонов.

«Сьогодні, на п’яту річницю смерті, вже абсолютно всім очевидно, що керівництво МВС системно і наполегливо саботувало слідство та маніпулювало суспільною думкою. Більше того – якщо ще 3 роки тому могли бути якісь сумніви щодо того, чи покриває керівництво МВС реальних вбивць, то зараз, після розвалу справи Ріфмастера, Кузьменко і Дугарь це більш, ніж очевидно», – переконаний Сергій Філімонов.

«Це вказує на слабкість наших правоохоронних органів і спецслужб та небажання керівництва країни узагалі займатися цією справою», – зауважує Філімонов.

Увага громадськості – це єдине, що дає надію на справедливість в справі жорстокого замовного вбивства журналіста Павла Шеремета, вважає активіст. Він подякував усім небайдужим, хто попри дощ і літні відпустки все ж прийшов на акцію «Шукайте справжніх вбивць».

Як відомо, Павло Шеремет на “Українській правді” писав про участь бійців полку Нацгвардії “Азов” у пограбуванні інкасаторів.

Бійці “Азова” були останніми гостями Павла Шеремета – кілька осіб прийшли до журналіста буквально за годину до того, як під його автомобіль встановили вибухівку. Привів їх до Шеремета Сергій Коротких – командир розвідки “Азова”, відомий також як “Боцман” та “Малюта”. За його словами, в ту ніч він нібито консультувався із журналістом щодо інформаційного супроводження політичних акцій.

Також відомо, що у 90-х роках Коротких навчався в білоруській школі КДБ, потім займав керівні посади в ультраправих організаціях “Російська національна єдність” (РНЄ) та “Націонал-соціалістичне товариство” (НСО), причетних до злочинів на расовому ґрунті у Мінську та Москві. Коротких не приховує, що брав участь у багатьох військових конфліктах. У 2014 році він переїхав в Україну, воював з “Азовом” на Донбасі.

Журналісти також з’ясували, що Шеремет та Коротких мали давню історію стосунків. Виявилось, що білоруський міліціонер Валерій Ігнатович, засуджений за викрадення в 2000 році напарника Шеремета Дмитра Завадського, був близьким другом та родичем Коротких. Автори одного з журналістських розслідувань припускають, що Коротких міг убити Шеремета через події 16-річної давнини.

Під час розслідування убивства Шеремета Коротких працював у поліції – очолював спеціально створений під “азовців” відділ охорони об’єктів стратегічного значення.