ЗМІ: бойові льотчики ВПС ЗСУ масово звільняються

Не так давно Олег Гаврилко, представник командування Військово-повітряних сил Збройних сил України заявив, що з льотних структур в Міністерстві внутрішніх справ почали масово йти льотчики. Основною причиною є матеріальна складова. Згідно з його словами, це неймовірних масштабів проблема для ВПС нашої країни.

Знайти фахівців з необхідною підготовкою і тим більше досвідом - дуже складно. Гаврилко зазначає, що військові льотчики вибирають собі більш спокійну службу в структурах Міністерства внутрішніх справ, так як там більш висока зарплата.

Відомо, що протягом останніх двадцяти чотирьох місяців з ВПС пішли сто сорок чоловік з колосальним бойовим досвідом. Ще сорок людей має намір піти в 2021 році. В оборонному відомстві держави знають про цю проблему, але ніяких конкретних рішень проблеми з заробітними платами поки що немає. Льотчики-офіцери на умовах анонімності відзначають, що вони завантажені надмірною паперовою роботою і просто їм не дають літати. В середньому український льотчик протягом року перебуває в небі близько сорока годин. Якщо порівняти з країнами НАТО, то там льотчики зобов'язані перебувати в небі мінімум 180 годин на рік, з яких 40 можуть бути на авіатренажері.