Шість українських телеканалів показували фільми та серіали російською попри мовний закон ㅡ омбудсмен

Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у Facebook.

За результатами моніторингу порушення закону про державну мову виявили на телеканалах «Інтер», «Україна», «ICTV», «Мега», «НТН» та «К1».

Зокрема, на телеканалі «Інтер» зафіксували 6 порушень: там показували російськомовні стрічки «Слідство вели», «Речдок», «Особливий випадок»,« Лисиця і заєць», «Гостя з майбутнього», «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», «Таїсія».

5 порушень щодо показу фільмів та серіалів російською виявили на телеканалі «Україна». Зокрема через показ фільмів «Помилковий лист» та «Незабута», а також телесеріалів «Німа», «Втікачі» та «Дім Надії».

На телеканалах «Мега» та «ICTV» зафіксували по два порушення, а на «К1» та «НТН» ㅡ по одному.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що вже направив лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати санкції до порушників.

Окрім того, він звернувся до самих телеканалів щодо «неухильного виконання норм» мовного закону. Попередній червневий моніторинг п’яти найбільш рейтингових телевізійних каналів ㅡ «1+1», «Інтер», «Україна», «СТБ» та ICTV ㅡ показав, що дві третини усіх серіалів на найбільших українських телеканалах демонструють російською мовою. Тоді у мовного омбудсмена назвали таку ситуацію «катастрофою».

Нагадаємо, після набрання чинності нових норм закон про «Про забезпечення функціонування української мови як державної» врешті почав працювати повністю — після того, як два роки тому депутати почали впроваджувати окремі зміни. Про те, що змінюється з 16 липня ми розповідали тут.