Забудовника зобов'язали прибрати паркан довкола "Квітів України" у Києві

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку директора департаменту міського благоустрою Тимура Ткаченка.

"Це означає наступне. Перше: листи про необхідність повернення контрольної картки сьогодні ж будуть направлені власнику. Друге: невідкладно буде внесено припис на встановлену біля будівлі огорожу з вимогою її прибрати. Третє: якщо власник не прибере огорожу самостійно протягом трьох днів, за дорученням Департаменту міського благоустрою її буде демонтовано силами комунального підприємства "Київблагоустрій", — написав Ткаченко.

Нагадаємо, раніше депутат Київради, радник мера Дмитро Білоцерковець повідомив, що у проєкті підготовчих робіт, який надав забудовник, відсутній демонтаж фасаду будівлі "Квіти України" на вул. Січових Стрільців, 49. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

Напередодні міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що роботи з демонтажу будівлі "Квіти України" необхідно негайно зупинити і дорікнув столичній владі за видачу містобудівних умов та обмежень забудовнику.

Довідка. 5 липня власник будівлі "Квіти України" на вулиці Січових Стрільців, 49, опублікував концепт реконструкції павільйону.

Раніше у спільноті "Зберегти Квіти України" повідомили, що 30 річний дівочий виноград, який обвивав будівлю "Квітів України" зрізали, а сам будинок хочуть реконструювати – зробити надбудову і підземний паркінг.

За словами активістів, представники забудовника виноград зрізали без попередження. Вони опублікували фото зів'ялої рослини. За словами досвідчених арбористів, рослині орієнтовно 30–35 років. За попередніми планами забудовника, залишати виноград не планують.

"Попри озвучений представником забудовника Олексієм Пишним намір зберегти виноград і працювати в "синергії" з громадою, на практиці сталося з точністю до навпаки. Заяви забудовника про "любов до нашого міста" виявились просто словами", – зазначили активісти.

Активісти зазначають, що павільйон розташований в історичному ареалі, але забудовник не має погодження головного архітектора міста та автора проєкту будівлі Миколи Левчука.

12 липня забудовник почав зносити історичну будівлю "Квітів України".

Активісти повалили паркан довкола будинку та заблокували роботи, зайнявши будівлю.

В будівлі всю ніч були активісти, які зайняли "Квіти України" 12 липня та створили графік чергувань. Всередині розташувались представники організації "Штаб оборони Києва" та небайдужі громадяни.

13 липня столична громада продовжила чинити опір знесенню модерністської будівлі "Квіти України" в центрі Києва.