У Києві презентують книгу "Патріарх Володимир, або спогади про батька"

Цей документальний нарис опубліковано у 2020 році у видавництві "Духовна вісь". Про нелегкий, тернистий життєвий і духовний шлях Володимира Романюка у книзі розповідає його син Тарас, який разом із батьком переживав етапи його власної "хресної дороги".

На презентації будуть присутні директор видавництва "Духовна вісь", поетеса та громадська активістка Тетяна Домашенко; протоієрей Дмитро Каран, священник Покровської церкви на Подолі, у якій найчастіше служив Патріарх Володимир та потім його син отець Тарас Романюк; ініціатор видання книги Богдан Романишин; релігієзнавець Дмитро Степовик, який був знайомий з Володимиром Романюком.

Володимир (уроджений Василь) Романюк у молодості був учасником національно-визвольної боротьби, вперше отримав термін у 19 років — за зв´язок з ОУН.

1946 році, ще перебуваючи в ув´язненні отримав другий вирок за "антисовєцьку агітацію і пропаганду" і був відправлений разом з сім´єю у заслання до Магаданської області. У 1959 році народився Тарас, єдиний син Патріарха, з чиїми спогадами ми й маємо змогу познайомитися у книзі.

Був одним із засновників УПЦ Київського патріархату, яка утворилася у 1992 році. У 1993 року обраний Патріархом.

Смерть Патріарха Володимира у 1995 році пов´язана із загадковими обставинами. Досі невідомо, чи причиною став четвертий інфаркт, чи відбулося вбивство. Але є інформація, що він звертався до правоохоронних органів із заявою про погрози невідомих осіб та зв´язок його заступника Філарета із злочинним світом.

Життя Володимира Романюка сповнене трагедій та напруги, що спричинило тривалі серцеві хвороби (7 років він провів у лікарнях). Це була жорстока плата за те, що він уболівав за долю України та національної церкви.

У 2006 році Патріарх посмертно нагороджений Орденом "За мужність" I ступеня.

Зустріч відбудеться за адресою: Київ, вул. Тургенєвська, 83-85, зал медіаресурсів.