В Україні тимчасово скасують штрафи за порушення порядку в’їзду на окуповані території

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування під час карантину адміністративних стягнень до громадян України за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

“Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до розділу II “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” щодо тимчасових підстав незастосування адміністративних стягнень та заходів впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї» № 1583-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 29 червня 2021 року”, – йдеться в заяві Офісу президента України.

Закон передбачає, що до українців, які живуть на окупованих територіях на час дії карантину або блокування роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду не будуть застосовуватися адміністративні стягнення за порушення порядку в’їзду та виїзду, якщо такі порушення були здійснені через обставини гуманітарного характеру.

У документі йдеться про:

повернення до місця свого проживання громадян України та членів їхніх сімей;

возз’єднання сім’ї;

важку хворобу, смерть близьких родичів;

забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення або проходження лікування за наявності тяжких та/або хронічних хвороб;

виїзд з тимчасово окупованої території України особи, яка має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі;

перетин контрольного пункту в’їзду-виїзду дитиною, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі одного з батьків (усиновлювачів) або інших законних представників з метою оформлення дитині документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

необхідність прийняття спадщини.

Досі за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачалося адміністративне стягнення у вигляді штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,7 тис. грн до 5,1 тис. грн.).

Росія посилює ізоляцію окупованих територій України – Резніков

За ті ж дії групи осіб або особи, яка вже протягом року мусила сплатити за це правопорушення, передбачався штраф від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн).

Раніше у червні Україна закликала російських представників відкрити КПВВ на Донбасі.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.