Жителей ОРДЛО не будут штрафовать за выезд через РФ — Зеленский подписал закон (ВИДЕО)

Мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не штрафуватимуть за порушення порядку перетину лінії дотику та кордону. Закон підписав президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

Мова в документі йде про тих, хто змушений порушувати порядок в'їзду-виїзду на тимчасово окуповані території, оскільки незаконні збройні формування (НЗФ) вже понад рік блокують роботу майже всіх контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) під приводом карантину. Обставини, при яких порушнику не випишуть штраф, — це повернення додому, возз'єднання сім'ї, хвороба або смерть родича та інші значущі причини.

Діяти послаблення буде до кінця карантину або поки КПВВ не запрацюють в нормальному режимі. Розмір штрафу за порушення порядку в'їзду-виїзду — від 1,7 тис. до 5,1 тис. грн.

Як зазначає пресслужба Офісу президента, адміністративні стягнення не будуть застосовуватися щодо українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, Верховна Рада України 29 червня підтримала за основу та в цілому законопроєкт, який передбачає скасування адміністративних штрафів для жителів ОРДЛО, які вимушено перетинають україно-російський кордон, щоб потрапити на підконтрольну українському уряду територію.