Біженцям видаватимуть біометричні посвідчення

З 1 вересня в Україні запроваджується оформлення та видача біометричного посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту. Посвідчення видаватимуться на основі даних Єдиного державного демографічного реєстру.

Кабінет Міністрів України під час останнього засідання ухвалив відповідний Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення посвідчення особи, що потребує додаткового захисту, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу МВС.

Таке посвідчення є паспортним документом, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його особою, яка потребує додаткового захисту, і є дійсним для реалізації прав та виконання обов’язків, передбачених Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» та іншими законами.

Видається воно іноземцю або особі без громадянства, що досягли шістнадцятирічного віку, територіальним органом Держмитслужби на підставі рішення про визнання іноземця або особи без громадянства особою, яка потребує додаткового захисту.

Ухваленою постановою установлено, що до завершення роботи із забезпечення територіальних органів ДМС України матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення та видачі біометричного посвідчення, такі документи можуть оформлюватися без безконтактного електронного носія.

Небіометричне посвідчення, оформлене та видане на підставі документів, поданих до 01.09.2021 року, буде чинним протягом строку, на який його було видано.