Архітектори показали, як може виглядати будівля «Квіти України» (фото)

/>

Громадська ініціатива зі збереження будівлі «Квіти України» показала альтернативний проєкт ревіталізації будівлі. Рендери представили під час конференції в Українському кризовому медіацентрі. Проєкт розробили архітектори Антон Каламбет та Олександр Дойков.

За словами архітекторки Дарії Корби, у будівлі є потенціал, зокрема, її можна адаптувати до сучасних потреб. Вона пропонує залишити оранжерею в будівлі.

Через те, що будівля стоїть відкрита, ціна її реставрації зростає, тому споруду треба негайно законсервувати.

Громада вважає, що єдиним виходом із цієї ситуації є переговори між містянами, владою та забудовником.

Також сьогодні міський голова Віталій Кличко вперше прокоментував ситуацію з будинком. Він підтвердив, що КМДА не давала дозволів на проведення робіт, а власник не погоджував свої дій та самостійно почав руйнувати будівлю. Забудовник також не надав проєкт реконструкції.

Вчора благоустрій анулював контрольну картку на проведення будівельних робіт в будинку «Квіти України». Забудовник протягом трьох днів має демонтувати паркан навколо будівлі.

Після початку демонтажу «Квітів України» кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю. Зараз на будівлю накладено кілька арештів на час досудового слідства у справах по самоуправству та по порушенню авторського права. Міністерство культури направило припис про зупинку демонтажу в історичному ареалі міста.

Докладніше про «Квіти України»: Кияни «захопили» пам’ятку модернізму, не даючи її знести. Чому це сталося і що буде далі?

«Квіти України» – унікальна споруда в центрі міста. Це оранжерея на історичній вулиці, яку протягом 20 років оповивав виноград. Будинок визнано будівлею року в 1986. Сьогодні Національна Спілка архітекторів України підтримала збереження будівлі у первісному вигляді. До думки НСАУ долучились фахівці з усієї країни.

Всі фото: Зберегти Квіти України