Реставрація заповідника «Софія Київська» триває: що зроблять найближчим часом?

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Міністр зі своєю командою проінспектував об’єкти Національного заповідника «Софія Київська», на яких тривають роботи в межах «Великої Реставрації».

Зокрема два тижні тому закінчились роботи в Консисторії. Водночас заповідником розроблено комплексний проект із відновлення інтер’єрів об’єкту. Наразі його облаштовують під адміністративні приміщення, зокрема й для роботи науковців, а також для розміщення бібліотеки з сучасними читацькими залами.

Окрім цього, за словами міністра, у заповіднику тривають такі роботи:

На завершальній стадії реставрація частини приміщень колишньої Хлібні. Всередині здійснюються роботи, щоб пристосувати об’єкт під виставкові зали. Вже в серпні тут розпочнеться виставка праць галицького скульптора Пінзеля та його учнів. Тривають роботи на даху будівлі.

Розпочато підготовчі роботи реставраційного ремонту відмостки Софійського собору.

Продовжується реконструкція будівлі громадської інклюзивної вбиральні. Виконано демонтаж старої будівлі, проведені земляні роботи, виконано монтаж закладних деталей під влаштування інженерних мереж, армування залізобетонної плити та її бетонування. Завершується мурування стін.

Починаються роботи щодо інклюзивного інформаційного центру на території Софії.

Завершують проектно-кошторисну документацію стосовно Дзвіниці Софійського собору. Вже сформовано робочу групу та триває обстеження об’єкту. Старт робіт – найближчим часом. Також готують до реставрації Бурсу.