Казкарка Леся Кічура долучилася до всеукраїнського Брайлівського проєкту

Це ще один всеукраїнський Брайлівський проєкт на моєму творчому рахунку. Змогла долучитися до нього завдяки колезі – письменнику Володимиру Вакуленку. Саме він обрав цю мою казкоісторію з переліку надісланих.

Дуже радію, що Володимиру вже вкотре вдається так гарно гуртувати творчих людей довкола потрібних ініціатив для діток із важкими вадами зору. До речі, саме завдяки йому навесні я отримала авторський примірник книги «Насипала зима сніжинок на долоньки»! Це також книга друкована Брайлівським шрифтом, і до неї увійшла моя казка «Фея Різдва».

Зазначимо, що «Уперед, поїхали» (Велика книга для хлопчиків) – це літературно-художнє видання адаптоване для дітей з порушеннями зору за стандартами універсального дизайну. У передмові зазначено, що це 12-та книга з серії «Зірки на долонях» (її започаткував В. Вакуленко). Збірку готували до друку незмінним творчим колективом: Валентина Бутенко, Ольга Разлом, Лілія Сало.

До книги увійшли твори таких авторів: Володимира Вакуленка, Олени Кукуєвицької, Ольги Лапушеної, Лесі Кічури, Володимира Лучука. Наразі упорядник реалізовує нову творчу ідею – готує до друку збірку «Велика книга для дівчаток», котра також буде друкуватися шрифтом Брайля та за універсальним дизайном для дітей з важкими порушеннями зору. Фінансування немає жодного, тож кошти на ці книги збирають самотужки через сторінки у соцмережах. Усі охочі можуть долучитися своєю фінансовою ініціативою. Адже, наприклад, 10 примірників, коштуватиме близько 4 тис. грн. Ініціатор проекту має намір подарувати дівчачу книгу з нагоди Дня знань – 1 вересня. Уже відомо, що до цієї книги увійдуть твори авторів: Наталя Карпенко (м. Вінниця), Ірина Новіцька (Львівська обл. м. Комарно), Марія Солтис-Смирнова (Рівненська обл. м. Вараш), Окасана Курійокі (Донецька обл. м. Українськ), Світлана Вертола (Донецька обл. Харцизький р-н. м. Іловайськ), Вакуленко-К. Володимир (Харківська обл. Ізюмський р-н.).