Стало відомо, що буде з міністрами, які не зможуть скласти іспит на знання державної мови

Як заявив міністр Кабміну Олег Немчінов в ефірі каналу "Україна 24", українські чиновники, які з першого разу не зможуть скласти іспит на знання державної мови, отримають можливість для перездачі.

Як зазначив міністр, подібна норма вже існувала, але володіння державною мовою не вимагало документального підтвердження.

"Звичайно, така норма була присутня, не було вимоги з приводу підтвердження цього рівня у вигляді свідоцтв, які зараз будуть видаватися за підсумками проведення тестування. Така норма існувала ще й щодо деяких категорій посад, де є визначення іноземної мови, але більшість фахівців її не проходять або не показують необхідний рівень.

Закон один для всіх - чи працює людина або претендує на посаду в секретаріаті Кабміну, або це місцева адміністрація. Є можливість протягом 4 місяців перездати це тестування. Єдиний момент, про який ми зараз говоримо, це внесення змін до законодавства, які були ініційовані окремими депутатами, що стосуються визнання сертифікатів, які видавалися в 2018 році і прирівнювання їх до посвідчень, які будуть видаватися при новому тестуванні, а також можливих варіантів тестування для переможців конкурсів, а не для всіх учасників, щоб не завантажувати систему", - сказав Немчінов.

Міністр також запевнив, що корупційна складова при проходженні тестів - виключена.