Кулеба і Сійярто ознайомилися з планами будівництва нового КПВВ в Станиці Луганській

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто ознайомилися з планами будівництва нового контрольного пункту в'їзду-виїзду в смт Станиця Луганська Луганської області на лінії розмежування.

"Ми сьогодні ознайомилися з планами будівництва нового сучасного пункту пропуску тут, у Станиці Луганській. Ми будемо робити не тільки це, але й будемо продовжувати робити всі кроки для того, щоб між цими пунктами, які знаходяться на нашій території, і на нашій тимчасово окупованій території, відбувався максимально активний рух людей", - сказав Кулеба на спільному брифінгу з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто в зоні ООС у четвер.

Він додав, що цю програму адмініструє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"У мене немає зараз конкретної дати, але вже є чітке розуміння подальших кроків для того, щоб цей проект був реалізований", - уточнив Кулеба.

Зі свого боку Сійярто заявив, що Угорщина, яка нині головує в комітеті міністрів Ради Європи, все зробить для того, щоб допомогти Україні. "Своїм коштом ми намагаємося досягти того, щоб домовленості, ухвалені в Мінську, були виконані. Ми також надаємо і гуманітарну допомогу. Недалеко звідси є медичний пункт у Станиці Луганській, який був реконструйований на угорські кошти", - розповів він.

Глава угорського зовнішньополітичного відомства також повідомив, що в місії ОБСЄ в Україні є 21 угорець, і Угорщина буде продовжувати таку участь. Також, за словами міністра, Угорщина виділила EUR140 тис на програму підтримки України в Раді Європи.

"Ми від щирого серця сподіваємося на те, що це сумне становище, яке заважає жити багатьом людям, якомога швидше зникне", - наголосив Сійярто.