Рада просить Зеленського про звання Героя України загиблому бійцю з Рівненщини

Верховна рада проголосувала за запит про посмертне присвоєння звання Героя України загиблому у боях за Донецький аеропорт бійцю Петру Полицяку з Рівненщини. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Олександр Аліксійчук. Невдовзі документ має підписати голова парламенту й передати це президенту.

У Верховній раді підтримали звернення рівненського нардепа Аліксійчука під час пленарного засідання 10 вересня. У зверненні до президента йдеться про присвоєння звання Героя України посмертно уродженцю Дубенського району Петру Полицяку. Він загинув у січні 2015 року під завалами плит донецького аеропорту після другого підриву, вчиненого бойовиками. Бійцю було 22 роки.

Звернення отримало 319 голосів нардепів з 350 присутніх у залі. Усього потрібно було 226 голосів.

"Далі ми маємо подати на підпис президентові пакет підтверджувальних документів за підписом голови Верховної ради, який ми зараз формуємо. Подання до присвоєння звання Героя України може вноситись президентом, Верховною радою, Кабміном і т.д.. До мене зверталися ветерани, учасники АТО, близькі до родини загиблого люди, тому я й подав таке звернення", – розповів телефоном Суспільному Олександр Аліксійчук.

Він зазначив, що подасть документи на підпис голові парламенту в найкоротший термін та клопотатиме, аби їх якнайшвидше направили й на підпис президенту.

У 2014-му році брав участь в АТО, зокрема, в боях за Донецький аеропорт. У січні 2015-го року виніс важкопораненого побратима за межі аеропорту, допомагав транспортувати поранених. Воїн відбивав атаки ворога з кулемета, прикриваючи поранених побратимів. Отримав поранення у ліву руку, відмовився від евакуації на останньому транспортері, після чого став виконувачем обов'язків командира першого взводу.

Разом з 56-ма побратимами до останнього захищав новий термінал Донецького аеропорту. Загинув у віці 22 років під завалами плит після другого підриву, вчиненого бойовиками 20-го січня 2015-го року.

Його поховали через місяць після смерті у селі Борбин Дубенського району (колишнього Млинівського району).

Посмертно нагороджений Орденом "За мужність", нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту", посмертно став почесним громадянином Острожецької громади та Млинівського району.

Світлина Петра Полицяка стала поширеною для ілюстрування матеріалів про війну в Україні для вітчизняних та іноземних ЗМІ.

Що відомо Звання Герой України — державна нагорода, найвищий ступінь відзнаки в Україні, що надається громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або видатного трудового досягнення. Героєві України вручається орден "Золота Зірка" за здійснення визначного геройського вчинку або орден Держави — за надзвичайні трудові досягнення. Депутатка Дубенської районної ради Тетяна Талавера ініціювала звернення від райради до облради про присвоєння Героя України Петру Полицяку на початку квітня 2021-го року. Рішення підтримали й у Рівненській обласній раді, підготували нагородний лист та розіслали у різні інстанції. У міністерстві оборони України облраді відповіли: особисті заслуги військових під час виконання військового обов'язку та рішення стосовно нагородження приймають безпосередньо командири чи начальники, у підпорядкуванні яких знаходиться чи знаходився військовослужбовець. Військова частина, де служив Петро Полицяк, клопотати про присвоєння звання Героя України військовослужбовця не має можливості. Така відповідь прийшла на запит Суспільного. Також там зазначили, що солдат вже отримав свою нагороду за проявлену мужність та героїзм. Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram