Християни намагалися навернути у свою віру хасидських паломників в Умані

Сотні брошур з месіанською християнською літературою було поширено серед паломників, котрі прибули в Умань на Рош га-Шана, повідомляє ізраїльський «7 канал» (https://www.7kanal.co.il/News/News.aspx/232104).

Зібрання в Умані на святкування Рош га-Шана, крім десятків тисяч релігійних євреїв, привертає увагу і християнських місіонерів. Рабин Біньямін Вулкан, директор департаменту по боротьбі з місіонерською діяльністю в організації «Ор Л'Ахім», каже, що явище поширилося в останні роки.

«Це явище, коли листівки і брошури поширюються біля входу в будинки, відбувається впродовж останніх трьох років. Цьогоріч було поширено тисячі примірників, – прокоментував рабин Вулкан. – У світлі минулих подій ми підготували групи добровольців для спостереження за місіонерською діяльністю, розсилкою текстових повідомлень та інших подібних ініціатив, але ситуація тільки погіршується. Ми не знаємо, хто ці місіонери: чи матеріали на івриті поширюють місцеві українці, чи ж це місіонер, що ховається серед десятків тисяч осіб, які приїхали з Ізраїлю. Поширювані матеріали на івриті публікуються в Ізраїлі», – вказує рабин Вулкан, додавши, що десятки активістів зголосилися шукати брошури і знищувати їх.

За словами рабина Вулкана, тексти в буклетах, про які йдеться, мають загальний характер і не адаптовані спеціально для тих, хто прибуває в Умань або святкує Рош га-Шана.

«Не всі в Умані – ультраортодокси. Багато людей традиційних поглядів приїжджають в пошуках духовності, і коли вони знаходять буклет біля входу в свій гостьовий будинок, вони думають, що це буклет, виданий брацлавською громадою. Вони беруть його і знаходять натомість месіанське християнство», – каже рабин Вулкан.

За його словами, поширення цих брошур відбувалося в полудень, коли парафіяни зазвичай збираються навколо святині рабі Нахмана з Брацлава.