Глава РНБО підтримав ідею переходу України на латиницю

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов прокоментував ідею переходу нашої країни на латиницю. Керівник відомства вважає, що Україна повинна позбутися кирилиці.

Про це Олексій Данилов розповів в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Я за. Я вважаю, що це буде одна з фундаментальних речей, нам треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю. Те, що стосується мови, ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов'язково. Тому що, якщо ми говоримо про цивілізований світ, то англійська мова - це мова цивілізованого спілкування. І ми повинні розуміти, що англійську мову повинні знати всі. Хто вже літні, складно, то це одна справа, а, починаючи з дитячого садка, в школах це повинно бути», - сказав Олексій Данилов.

На початку року голова Національної комісії із стандартів державної мови Орися Демська прогнозувала, що Україна не буде переводити державну мову на латинський алфавіт.

«Якщо ми відмовимося від кирилиці, якою ми користуємося з моменту, коли вона виникла, то ми відріжемо величезний пласт української писемної культури», - говорила Демська.

Раніше Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила класифікацію рівнів володіння державною мовою. Рішення визначають, як повинні володіти українською від вищих чиновників до мігрантам.

Кандидатів в голови РДА зобов'язали надавати сертифікат про володіння державною мовою. Зміни вступили в силу з дня опублікування Указу президента України, 13 серпня.

Суд скасував регіональний статус російської мови в Дніпропетровській області. Тепер він залишився тільки на Луганщині.