У Харкові провели вже другий марш «ХарківПрайду». Організатори кажуть про близько 3 тисяч учасників

Про це повідомили організатори події на своїх сторінках у соцмережах.

«Марш "ХарківПрайд" — це марш за права людини для всіх, незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Ця правозахисна хода створена задля свободи, рівності, безпеки», — наголошують організатори. Хода стартувала від майдану Свободи 12:00 і пройшла центром міста. Учасники зокрема вимагали належного розслідування злочинів на ґрунті ненависті, рівного доступу до державних інституцій та інклюзивної освіти без булінгу. На марші лунали гасла: «Кохання не має меж», «Рівні права та партнерство», «Жінки найкращі», «Людяність личить усім», «Бунтуй, кохай, права не віддавай», «Всі різні — всі рівні» тощо. Подію охороняли правоохоронці. Як пише «Суспільне», біля станції метро «Держпром» зібралося декілька людей із плакатом «Пропаганда гомосексуалізму є загрозою національній безпеці». Також Під час маршу на проспекті Науки до колони вийшов невідомий чоловік з-поміж противників ЛГБТ. Він зламав флагшток одного з учасників протесту, зняв прапор і сховав під футболкою. Поліція вивела його за кордон маршу. Ще одна група чоловіків намагалася спалити прапор ЛГБТ на узбіччі, коли там проходила колона.

Як повідомили виданню у поліції по закінченню акції, марш відбувся без сутичок, колона мирно пройшла проспектом Науки від майдану Свободи до станції метро «Ботанічний сад».

«Харків

Прайд» — наймасштабніша ЛГБТ-подія сходу України, створена з метою захисту рівних прав і можливостей для людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.