Зеленський підписав указ про соцгарантії для ветеранів та сімей загиблих захисників України

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо соціального захисту ветеранів війни, сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"Цим указом Глава держави поставив завдання Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо соціального захисту згаданих категорій громадян, зокрема передбачивши у проєкті державного бюджету України на 2022 рік видатки на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення", - повідомили в Офісі Президента.

Це стосуватиметься людей, які потребують поліпшення житлових умов, з числа:

1) сімей загиблих, зниклих безвісти або померлих унаслідок поранення, одержаного під час участі в антитерористичній операції; осіб з інвалідністю I-II груп, отриманою в результаті участі в АТО;

2) внутрішньо переміщених осіб, які брали безпосередню участь у захисті України від російської агресії;

3) сімей учасників бойових дій на території інших держав, які загинули, зникли безвісти або померли внаслідок поранення, отриманого на території цих держав під час конфліктів; осіб з інвалідністю I-II груп з-поміж УБД на території інших держав;

4) сімей загиблих учасників Революції Гідності, а також родин тих, кому посмертно присвоєно звання Героя України за участь у Революції Гідності; осіб з інвалідністю I-II груп, одержаною внаслідок подій під час Революції Гідності.

Зазначається, що Зеленський звернув увагу уряду на необхідності затвердити Державну цільову соціальну програму забезпечення реалізації права на житло захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на період до 2025 року.

Він також доручив Кабінету Міністрів забезпечити з 2022 року функціонування Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Як повідомлялося, раніше Зеленський заявив про необхідність вирішити питання черги на житло для родин загиблих бійців і ветеранів.