Перевірити на детекторі брехні керівників великих ЗМІ: пропозиції Мінюсту

Міністр юстиції Денис Малюська має намір перевірити керівників великих медіа за допомогою детектора брехні щодо отримання тіньових доходів. Про це він сказав на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES).

За його словами, рівень контенту деяких медіа-компаній дозволяє припустити, що вони мають тіньову сторону функціонування.

«Це може бути непоганий та навіть рентабельний бізнес. Я бачу великі зарплати, які платяться в конвертах великим медіазіркам, і дуже невеликі заробітні плати, які декларуються і перевіряються податковою. Я бачу, що наші ЗМІ дуже круті. Наші ток-шоу, контент, який генерується медіа-компаніями, не можна порівняти із тим, що можуть собі дозволити державні компанії… Є тіньова сторона функціонування ЗМІ в Україні. Я не кажу про всіх», – зауважив Малюська.

Відповідно, він пропонує перевірити на детекторі брехні керівників великих ЗМІ і готовий особисто доєднатись до такої ініціативи.

«Я б хотів запропонувати зібрати голів наших великих ЗМІ за моєю участі та пройти на відповідному обладнанні тест, щоб зрозуміти, чи ми кажемо правду. Хто бере зарплату "в конвертах". Я і сам як міністр готовий взяти у цьому участь. Дізнатись, наприклад, чи ті, хто володіє великими медіа-холдингами, чи отримали вони якісь неофіційні зарплати, які не були задекларовані», – додав він.

Нагадаємо, що нардепи пропонують зобов’язати олігархів звітувати про фінансування ЗМІ. Це передбачено у у поправках до законопроєкту про олігархів – одного з ключових документів, які Рада має ухвалити цієї осені.

Підписуйтесь на наш Facebook.

Підписуйтесь на наш Telegram.