Кожен п’ятий адвокат не сплачує щорічних внесків

У 2021 році з 45569 діючих адвокатів сплатили внески на ради адвокатів регіонів 34,7 тис. правників. Частину внеску на НААУ сплатили 35684 адвокатів. 780 адвокатів є звільненими від сплати внесків з різних підстав.

Орієнтовно 10 тис. адвокатів (фактично кожен п’ятий – прим. Ред.) мають заборгованість по оплаті внесків за 2021 рік, повідомив під час останнього засідання РАУ заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, передає «Закон і Бізнес».

«Це серйозна ситуація, і я хотів би голів рад адвокатів регіонів закликати підняти дисципліну в регіонах», - сказав Валентин Гвоздій. При цьому він зауважив, що є адвокати, які сплачують частину внеску, - або тільки на РАР, або тільки на НААУ, «хоча створені всі умови для того, щоб так не було».

Він нагадав, що є рішення РАУ про рекомендації застосовувати дисциплінарні провадження до адвокатів, які не сплачують щорічні внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Несплата внеску вважається дисциплінарним проступком. «На це реагувати можна тільки дисциплінарними провадженнями, і давайте активізувати роботу в цьому напрямку», - сказав В.Гвоздій.