Мовний омбудсмен відреагував на ідею Данілова перевести Україну на латиницю

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відреагував на ідею секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексія Данілова запровадити в Україні латиницю замість кирилиці.

Чиновник не в захваті від такої ідеї, повідомляє телеграм-канал Політика Країни.

«Якщо чесно, я так і не зрозумів власне суті того, що було запропоновано. Це ж ініціатива, вона без пояснень, тому я навіть не знаю, що коментувати»

За словами Креміня, слова Данілова – це не ініціатива, а необґрунтована розмова.

«Я вчений, я не можу безпідставно про такі речі говорити. Передусім, пан Олексій має дати розширену позицію. Я поки що не бачу предмета дискусії, оскільки не було обґрунтувань. Була фраза, тому в першу чергу він сам повинен її коментувати. Якщо він прокоментує, тоді і ми будемо говорити. Чи була така дискусія щодо переходу? Я вам скажу навіть більше, про це ніхто і не говорить і ніколи не говорив. Наразі я не бачу предмету для обговорення»

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна має позбутися кирилиці і перейти на латиницю. Він підтримав запровадження двох офіційних мов у країні, однією з яких має стати англійська.

Раніше Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила класифікацію рівнів володіння державною мовою. Рішення визначає, як повинні володіти українською від вищих чиновників до мігрантів.

Кандидатів у голови РДА зобов’язали надавати сертифікат про володіння державною мовою. Зміни набрали чинності 13 серпня – з дня опублікування Указу президента України.

Наприкінці серпня, суд скасував регіональний статус російської мови у Дніпропетровській області. Нині він чинний лише на Луганщині.