"Дуже сумнівно": ексглава МЗС прокоментував ідею Данілова перейти в Україні на латиницю

Колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко прокоментував пропозицію секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова перейти з кирилиці на латиницю.

Про це він розповів в ефірі телеканалу LIVE, передає Новини.LIVE.

На думку Костянтина Грищенка, для переходу на латиницю в Україні "немає ні історичного, ні якогось філологічного підґрунтя. Сумнівним воно є з політичної точки зору.

Він зауважив, що на латиницю переходять пострадянські країни, які свого часу перейшли з арабської в’язи на латиницю і вже за радянських часів їх змусили перейти на кирилицю.

Це, за словами ексміністра, є цілком зрозумілим у тюркомовній спільноті, де вони хочуть писати однаково.

"Для чого нам змінювати цю ситуацію?.. В даному випадку ми раніше отримали кирилицю, ніж та сама Росія (якої просто тоді не було), тому ми маємо задуматись про те, навіщо нам віддавати те, звідки ми виросли…", - наголосив Грищенко.

Те ж саме, додав він, із ідеєю перейменування країни.

"У нас є проблеми з назвою Україна? Нам незручно?.. Насправді, ні перша, ні друга ідея не заслуговують на серйозне обговорення. Але вона існує в публічному просторі і цілком зрозуміло, що журналісти її підіймають", - зазначив ексглава МЗС.

Він переконаний, що жодної перспективи її втілення в життя просто не існує.

Що відомо про пропозицію Данілова щодо латиниці

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов у інтерв'ю для "Радіо.Свобода" заявив, що повністю підтримує перехід в Україні на латиницю.

У соцмережах відреагували на таку його заяву. Люди, зокрема, неоднозначно поставилися до такої ініціативи.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.