28 нових притулків для жертв домашнього насильства з'являться в Україні до кінця року - Зеленська

У грудні 2021 року в Україні з'являться 28 нових притулків-шелтерів для захисту жертв домашнього насильства, повідомила перша леді Олена Зеленська.

За словами Зеленської, Україна не стала винятком у переліку країн, в яких протягом локдауну "різко загострилися випадки гендерно-зумовленого домашнього насильства, в більшості випадків такими жертвами стають жінки".

"Згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом Міністрів, тільки до грудня має бути створено 28 нових шелтерів. Окрім них, створюватимуть іще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає готовності піти з дому, можна було прийти і проконсультуватися так, щоб ніхто з сусідів і близьких не знав про це", - розповіла Зеленська в інтерв'ю виданню "Корреспондент", оприлюдненому 13 вересня.

У шелтерах, за словами Зеленської, буде передбачено можливість розміщення жертв домашнього насильства на термін від трьох до шести місяців, зокрема з дітьми, а також надання первинної правової допомоги навіть у випадках відсутності документів.

Для фінансування запуску таких притулків, а також денних центрів і спеціальних служб у поліції Кабмін ще влітку виділив субвенцію в розмірі майже 275 млн грн.

Перша леді також повідомила про створення 40 мобільних бригад (служб швидкого реагування) із питань насильства в сім'ї.