Офіційно: тисячі афганських біженців можуть розмістити в черкаській тюремній колонії

Афганських біженців в Україні збираються розміщувати в тюремних колоніях. Інформацію у відповідь на запит "APnews" офіційно підтвердили в Міністерстві юстиції України.

Ініціатором розміщення біженців з Афганістану в колоніях спочатку виступило Міністерство внутрішніх справ. Як нам повідомили в Мін'юсті, МВС звернулося до них з листом і запропонувало розмістити іноземців в Бучанській виправній колонії №85 та Ірпінському виправному центрі №132.

Однак окремі приміщення в'язниці в Ірпені зараз виставлені на продаж (в рамках масштабного розпродажу в'язниць), а в Бучанській колонії відсутня гаряча вода і опалення, тому Мін'юст цю пропозицію відкинув і запропонував альтернативу - інші колонії.

- Окреме майно Ірпінського виправного центру виставлено на приватизацію, а у Бучанській колонії відсутнє теплопостачання і приміщення там не відповідають належним умовам проживання", - розповіли в Департаменті виконання кримінальних покарань.

На цю мить розглядаються три в'язниці - Чернігівська виправна колонія №44, Черкаська колонія №62 та колонія в Кременчуці №69.

Пропозиція розмістити афганських біженців в цих трьох тюрмах Мін'юст уже передав Кабміну. Уряд повинен буде його розглянути і прийняти остаточне рішення. Зауважимо, що у своєму листі МВС запитувало про розміщення близько 5000 осіб.

Нагадаємо, У Черкасах розшукують родичів мотоцикліста, який потрапив в реанімацію