Гастролі російського репера Моргенштерна в Україні заборонені - СБУ

Російський репер Моргенштерн планує приїхати в тур Україною у листопаді та виступити одразу у трьох містах. Квитки на концерти вже продають Проте, у Службі безпеки України наголосили, що гастролі цього артиста в Україні - заборонені.

Про це повідомила пресслужба СБУ, передає "Інтерфакс-Україна".

У квітні цього року за поданням СБУ російський співак Алішер Валєєв (Моргенштерн) включений до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. В рекомендаціях СБУ фігурують обидва прізвища репера: і Валєєв, і Моргенштерн, - повідомили у пресслужбі СБУ.

У відомстві наголосили, що позиція СБУ ґрунтується на висновках лінгвістичної експертизи, які підтвердили, що "у творчості Моргенштерна пропагується культ насильства та жорстокості, поширення та вживання наркотичних засобів і психотропних речовин".

Це створює передумови для конфліктних ситуацій щодо організаторів та учасників концерту з його участю, - додали у пресслужбі.

У СБУ також зазначили, що у вересні 2021 року СБУ додатково інформувала відповідні органи України про заплановані концерти цього виконавця на території нашої держави.

Акцентовано на тому, що перебування особи у "списку Мінкульту" автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність на території України. Отже, будь-які гастролі "Моргенштерна" на території України - заборонені, - підсумували в українській спецслужбі.

Нагадаємо, що у квітні реперу Моргенштерну заборонили в'їзд в Україну. Виконавець потрапив до "чорного" списку Міністерства культури, оскільки його визнали особою, яка створює загрозу національній безпеці України.