Сімейні ферми та збереження пасовищ: Як у Верховній Раді хочуть розвивати тваринництво

На засіданні комітету аграрної і земельної політики Верховної Ради України народні депутати обговорили, яким чином можна розвивати тваринництво в нашій державі.

Зокрема, пролунала пропозиція від народного депутата Сергія Рудика щодо необхідності збільшити держпідтримку особистих домогосподарств, які утримують велику рогату худобу, та збереження пасовищ, де люди випасають свою худобу.

У свою чергу, його підтримав Вадим Івченко та відзначив, що особисті селянські господарства мають перетворюватися на бізнес, і для цього їм потрібні бюджетні стимули. Також він відзначив, що 4 млн особистих селянських господарств, які наразі є в Україні, мають реєструватися як сімейні ферми.

Українська асоціація розвитку тваринництва та технологій підтримує пропозиції, висловлені народними депутатами. Чому? Все просто.

Вважаємо, що збереження пасовищ, які наразі майже зникли в сільській місцевості, є ключовим для збереження та поступового збільшення поголів’я ВРХ в особистих селянських господарствах, адже із 3,2 млн ВРХ, які є в Україні (станом на серпень 2021 року), 2,2 млн голів утримується саме в особистих селянських господарствах населення.

Реєстрація сімейних ферм, на нашу думку, сприятиме підвищенню добробуту сільського населення – вони отримають доступ до бюджетних дотацій, матимуть змогу реалізовувати власну продукцію легально і за вищими цінами, ніж її продають без документів перекупам. В перспективі, сподіваємося, це сприятиме розвитку сіл та зменшить міграцію трудового населення закордон.

Тепер будемо чекати на конкретні законодавчі кроки на новій сесії Верховної Раді України.