В Україні з’являться 28 притулків для жертв домашнього насильства, – Олена Зеленська

Згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом міністрів, до грудня 2021 року в Україні з'являться 28 нових шелтерів (притулків) для захисту жертв домашнього насильства.

Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в інтерв'ю виданню Кореспондент, інформує UA.

За словами Олени Зеленської, передбачена можливість розміщення жертв домашнього насильства на термін від трьох до шести місяців, зокрема з дітьми, а також надання первинної правової допомоги навіть у випадках відсутності документів.

Перша леді додала, що окрім шелтерів, створюватимуть іще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає готовності піти з дому, можна було прийти і проконсультуватися так, щоб ніхто з сусідів і близьких не знав про це. Також створюється служба швидкого реагування: 40 мобільних бригад, які будуть займатися виключно питанням насилля в сім'ї. Для них буде закуплено 40 автомобілів.

"В Європі за їх стандартами на кожні 10 тис. населення країни має бути одне місце у шелтері. Звичайно, в Україні їх ще вкрай недостатньо – до 2021 року їх було 16, і то не в кожній області", – підсумувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, 25 листопада у світі розпочалась акція “16 днів проти насильства”. З цієї нагоди у столиці презентували тематичну виставку “Річ у тім…”, присвячену проблемі домашнього насильства. Участь у відкритті взяла перша леді Олена Зеленська.