У приміщеннях Черкаської колонії можуть розмістити афганських біженців

Афганських біженців в Україні збираються розміщувати в тюремних колоніях. Інформацію у відповідь на запит APnews (https://apnews.com.ua/ua/news/miniust-pidtverdiv-shcho-tisyachi-afganskikh-bizhentciv-mozhut-rozmistiti-v-trokh-tiuremnikh-koloniyakh/)офіційно підтвердили в Міністерстві юстиції України.

Розповіли, що ініціатором розміщення біженців з Афганістану в колоніях спочатку виступило Міністерство внутрішніх справ. Як повідомили виданню в Мін'юсті, МВС звернулося до них з листом і запропонувало розмістити іноземців в Бучанській виправній колонії №85 та Ірпінському виправному центрі №132. Однак окремі приміщення в'язниці в Ірпені зараз виставлені на продаж (в рамках масштабного розпродажу в'язниць), а в Бучанській колонії відсутня гаряча вода і опалення, тому Мін'юст цю пропозицію відкинув і запропонував альтернативу – інші колонії.

На цей момент розглядаються приміщення трьох виправних закладів – Чернігівської виправної колонії №44, Черкаської колонії №62 та колонії в Кременчуці №69.

Пропозиція розмістити афганських біженців в цих трьох колоніях Мін'юст уже передав Кабміну. Уряд повинен буде його розглянути й ухвалити остаточне рішення. Зауважимо, що у своєму листі МВС запитувало про розміщення близько 5000 осіб.

У Міграційній службі розповіли, що евакуйовані з Афганістану іноземці перебувають на обсервації.